כניסה ללקוחות
כל האמת על הגדלת איבר המין באופן טבעי ובטוח לחלוטין...
 צור איתנו קשר
NaturalPE.co.il
מבוא איך זה עובד היתרונות סיפורי הצלחה שיטות אחרות אישור רפואי שאלות ותשובות להצטרפות

מחקר רפואי

הערכה פסיכולוגית על ידי שימוש בסקר מדגמי של תוכנית ההגברה הגברית
על ידי ד"ר דניס רוקוול Ph.D
© תורגם בידי NaturalPE.co.il, כל הזכויות שמורות.
למאמר המקורית באנגלית לחץ כאן

1.0 הערכה פסיכולוגית

מבוא
המחקר הזה משתמש בגישה של מדגם על מנת להעריך את ההשפעות השונות, מבחינה פסיכולוגית ופיסיולוגית, של תוכנית ההגדלה לגבר על גבי המשתמשים בה, על ידי דגימה אקראית של אוכלוסיית הגברים אשר עשו שימוש בתוכנית. באופן הזה כל ההיבטים אשר נוגעים לתוכנית מוערכים על ידי דגימת שאלות הנוגעות לגיל, אורך איבר המין, וההיקף לפני השימוש בתוכנית, אורך והיקף של איבר במין בזמן של ביצוע הסקר, משך הזמן (בדקות) של ביצוע האימון ביום, איזושהי עליה/ירידה בדחף המיני, איזושהי עליה/ירידה בשליטה המינית, איזושהי עליה/ירידה בביטחון העצמי, וכן מספר הימים בהם נעשה שימוש בתוכנית. סיכום של התוכנית יכלל וכן שיטות ידועות אחרות של הגדלת הפין נבדקות ומושוות עם תוכנית ההגדלה לגבר עם פירוט ההבדלים ביניהם. באופן הזה כל הצדדים נבדקים ומוצגים, על מנת להעביר תמונה כוללת של יתרונות וחסרונות אפשריים של התוכנית מכל נקודת מבט של המשתתפים בה.

סיכום קצר של התוכנית
תוכנית ההגדלה לגבר בנתה תהליך צעד-אחר-צעד שקל לעקוב אחריו להגברת הפין ותפקודו, בהתבסס על שיטה סודנית-ערבית הנקראת "חליבה", אשר נאמר שהיא קיימת כבר מאות שנים. השיטה הזו כוללת תרגילים המבוצעים באמצעות הידיים, באופן יומי ולא כוללת שימוש במכניזמים שונים אשר יכולים לפגוע בפין. בנוסף, תוכנית ההגדלה הוסיפה תרגילים נוספים לביצוע בידיים ועם השרירים כדי לעזור בהגברת תפקודו של הפין, השליטה, הרגישות, והדחף מיני. תוכנית ההגדלה היא באחריות, אם הלקוח אינו מרוצה לאחר שימוש של חצי שנה הוא יקבל את מלוא כספו חזרה בלי לשאול שאלות.

דיון ענייני
ביטחון עצמי של גבר בהקשר של מערכות יחסים וביצוע מיני מושפע ישירות על ידי גודל איבר המין של הגבר ויכולות הביצוע, כפי שצוין במחקר של מילר (Miller study 2000). בנוסף, הוכח שגברים ונשים מאמינים, באופן שגויי, שאיבר המין של הגבר נקבע באופן גנטי ואין שום אופן לשנותו אלא על ידי ניתוח. האמונה הזאת שמה את הגבר במצב של "ללא מוצא", ללא אפשרויות של ניתוח, ואם הוא לא "בורך" עם גודל איבר מין משמעותי בלידתו אז הוא אוטומטית מרגיש לא-כשיר וזה בהחלט ישפיע על "חרדת הביצוע" שלו כאשר הוא נמצא במצב מיני או תרום-מיני (Lidz, 1976). בנוסף, נמצא שכאשר גוף האדם מזדקן אורך הגידים והרצועות בכל רחבי הגוף מתקצר, מה שגורם לו להתכווץ וזה גורם לגובה, אורך, וגודל איבר מין מופחתים (Mader, 1994).

תפקוד מיני לקוי היא הבעיה הרווחת אצל גברים, בכל החברות , ואשר משפיעה באופן רציני על הביטחון העצמי של גבר וכן על יכולת הביצוע המיני שלו. נכון לעכשיו הבעיה הזאת מטופלת על ידי פסיכותרפיה (על ידי מטפלים מיניים - סקסולוגים), טיפולים צמחיים, ויישומים רפואיים . לא רק שהתפקוד הלקוי הזה יכול לגרום להשלכות פסיכולוגיות קשות, אבל זה גם יכול להפוך ליקר מנקודת המבט של ביקורים לרופא, מחיר של תרופות, ומכניזמים יקרים. בנוסף לכך, התרופות שנעשה בהם שימוש עכשיו יכולות להביא לתופעות לוואי רציניות, התלויות בפיסיולוגיה ובתרופות אחרות שאותו אדם לוקח באותו הזמן. אפילו היישומים הצמחיים יכולים להביא לתופעות לוואי נוגדות בשילוב עם תרופות ותוספים נוספים, בנוסף לבעיות שונות אחרות בהקשר לפיסיולוגיה של כל אדם ואדם (Finger, Lund, & Slagle, 1997).

רמות הטסטוסטרון בגברים פוחתות בהדרגה במהלך תהליך ההזדקנות וזה בתורו משפיע על היכולת של הגבר לתפקד וכן על החשק המיני. אנשים חשים שיכולות מיניות איכשהו משקפות משהו מאוד בסיסי בהם; וכל אדם מרגיש חשוף וכן ערום בפני השני בדרכים פיסיות ופסיכולוגיות. ולכן כאשר רמות הטסטוסטרון בגברים מתחילות לרדת החשק המיני שלהם גם כן פוחת, בדר"כ לאחר גיל 40; לעומת זאת, החשק המיני בנשים רק גובר עם הגיל. הדבר הזה יכול לגרום לבעיות חמורות באינטימיות במערכת יחסים כאשר הדחפים של הגבר פוחתים ושל הנשים גדלים (Lidz, 1983).

תאימות מינית היא גם משתנה במערכת יחסים ונוטה להיות מרכיב עיקרי ביכולת של שני אנשים להגיע לאינטימיות אמיתית (Masters and Johnson, 1966). לאחר לידה הנרתיק של האישה נמתח, על מנת לעזור בלידה, ולאחר סיום תהליך הלידה הוא שומר על יכולת יותר אלסטית. האלסטיות המוגברת הזאת יכולה ליצור בעיות באינטימיות מינית בין שני בני זוג שלא היו להם בעיות קודם הלידה, מפאת העובדה שאיבר המין של הגבר אינו גדל, בזמן שתעלה הווגינלית של האשה נהיית לגדולה ויותר משוחררת בזמן משגל. הבעיה הספציפית הזאת יכולה לגרום לבעיה בעונג המיני לאשה כמו גם לגבר, איפה שאולי לא הייתה שום בעיה קודם הלידה.

גוף האדם מגיב; גדל, מתפתח, ומסתגל; לגירוי ואימון פיסי. הגידים, הרצועות, סיבי השריר, ורקמות תאיות נמתחים ומחלימים על מנת להסתגל ללחצים המופעלים עליהם. (Berne, Levy, Koeppen, & Stanton, 1998). זוהי הפיסיולוגיה המולדת של הגוף האנושי, לגדול ולהתאים את עצמו לשינויי, וכל הרקמות שבגוף מגיבות בהתאם למתחים השונים המופעלים עליהן. מפאת היכולת המולדת הזאת סיבי שריר נמתחים וגדלים על מנת להסתגל להתעמלות, יחד עם הגידים והרצועות. אך למרות זאת, הפין אינו מורכב מרקמת שריר, אבל הוא מושפע מן הרצועות המחברות אותו לעצם הערווה. בנוסף, הרקמה הזקפתית ("corpora cavernosa"), היא רקמה ספוגית המכילה תאי דם העשויים להימתח, אשר מתרחבים בגודל כאשר דם מוזרם אל תוכם (Martini, 1998).

האם הרקמה הזקפתית ("corpora cavernosa") יכולה להגדיל את נפח התאים העשויים להימתח שנמצאים בתוכה? הרקמה הזקפתית בתוך איבר המין הזכרי דומה בהרכבה לתאי הנקבוביות שבבעלי החיים הימיים הנקראים "ספוגים". מתיחה נישנת של תאי הנקבובית בתוך ספוג חי תגרום לנקבוביות הספיגה שלו להתרחב ולהחלים במצב המורחב הזה על מנת להסתגל לקריעה הזעירה של קירות התאים בנקבוביות, ועל ידי כך לגרום לתאי הנקבובית להפוך לגדולים יותר ויותר מסוגלים בספיגת מים וחומרים מזינים. הרקמה הזקפתית ("corpora cavernosa") היא רקמה חיה אשר מגיבה באופן דומה לספוג (Martini, 1998); הילכך, מתיחה מתמשכת וריפוי אמורים לגרום למרווחי הדם העשויים להתמתח להגביר את היכולת שלהם לספוג יותר דם, בדיוק כמו שספוג סופג מים, וכתוצאה מכך ממש להגדיל את גודלה של הרקמה הזקפתית.

הרצועה אשר מחברת את הפין לעצם הערווה ומשתרעת לאורך החלק התחתון של הפין, נחתכת בעת הניתוח להגדלת הפין, כדי לאפשר השתרעות ארוכה יותר של הפין. אך למרות זאת, זה יכול להביא להשפעות מנוגדות, כגון שהפין ישאר במצב "תלויי", אפילו בזמן זקפה, ועוד בעיות אפשריות נוספות. זה הוכח בזמן פיתוח הגוף שהגידים והרצועות יתאימו את עצמם לתרגילי מתיחה נישנים ועל ידי כך (ביישום אותה הטכניקה על רצועות הפין) יהפכו לארוכים יותר ויאפשרו לפין לגדול באורך ובהיקף בנוסף לכך שהרקמות הזקפתיות יגבירו את קיבולת הדם, בעת שהם נמתחים במקביל.

כאשר הגבר מזדקן והאשכים מפחיתים את תפוקת הטסטוסטרון שלהם הם הופכים לקטנים יותר והחשק המיני קטן. אך למרות זאת, גירוי נישנה של האשכים יעצור ויהפוך את התהליך הזה; על ידי כך, יגביר את החשק ואת הרגישות המינית (Masters and Johnson, 1966). המחקר של "Masters and Johnson" מ-1966 הראה שככל שגבר מקבל יותר גירוי מיני כך החשק המיני שלו גובר וכן שחיי המין המאוחרים שלו גם כן מוגברים. במילים אחרות, ככל שהגבר פעיל יותר מינית בשנותיו המוקדמות, כך תהיה לו יותר פעילות מינית בשנותיו המאוחרות. זה הוכח על ידי מחקרים רבים ושההגברה בדחף המיני קשורה ישירות לרמות הטסטוסטרון בגוף ובביטחון המיני העצמי (Lue, 1998).

זהו ידע כללי שהיכולת של הגבר לעקב את האורגזמה שלו במהלך משגל יכולה להשפיע באופן ישיר על היכולת של האשה להגיע לאורגזמה במהלך משגל. כמות העונג המיני שכל בן-זוג חווה, בזמן קיום אינטימיות מינית, והביטחון העצמי של גבר בהקשר לתפקוד/ביצוע במהלך יחסי מין גם כן מושפעות ישירות. הילכך, אם הגבר יוכל לשלוט ביכולת שלו למנוע חווית אורגזמה אז העונג המיני של שני הצדדים יוגבר והביטחון העצמי של הגבר גם כן יוגבר, ועל ידי כן יצטמצם כל מקרה אפשרי של חרדת ביצוע. ניתן להגיע לשליטה על האורגזמה על ידי אימון של קבוצות השרירים הקשורות ישירות לכיווץ הבסיס של הפין (penis' bulb of spongiosum) (וכתוצאה מכך גם פתח השופכה הפנימי (internal urethra), אשר נמצא בבסיס האשכים ומשפיע ישירות על אספקת הדם לפין, יחד עם כיווץ פתח השופכה) ועל ידי כך לעקב את השפיכה. על ידי החזקת היכולת לשלוט בשריר הדיאפרגמה של תעלת השופכה וכן קבוצות השרירים הקשורות (Agur, 1991) (Levator ani, or Puborectalis, Pubococcygeus, Iliococcygeus, Ischiococcygeus muscles) הגבר יכול לעצור את האורגזמה ולשלוט על השפיכה וכתוצאה מכך להגביר את משך זמן האינטימיות המינית שלו עם בת הזוג שלו.

לסיכום, הוכחות עובדתיות הראו שככל שהגבר מזדקן אורך הפין שלו מתכווץ, כתוצאה מכך שהרצועות והגידים שבגוף שלו מתקצרים, יחד עם שחרור הטסטוסטרון המופחת מהאשכים. כמו כן, שגודל איבר המין של הגבר, יכולת הביצוע שלו, והחשק המיני שלו הם קשורים באופן ישיר עם הביטחון העצמי שלו והיכולת להגיע למצב אינטימי. הילכך, כל תוכנית אשר יכולה להרחיק את השפעות ההזדקנות על הפין והאשכים תשפיע באופן ישיר על הביצוע המיני שלו, על הדימוי העצמי, ותפחית את חרדת הביצוע שלו. כתוצאה מכך זה גם יגביר את האינטימיות המינית והעונג המיני שלו ושל בת זוגתו.

רקע על נושאים קשורים ותוכניות
מגמות חדשות בתחום הפרסום, פסיכותרפיה, רפואה, וטיפולים צמחיים נעו לכיוון של טיפול בתיפקוד מיני לקוי וההשפעות של מצב זה. הפרסום של תרופות, יישומים צמחיים, מכשירים מכניים, וטיפול הופיעו על עמודים של מגזינים אותם אנו קוראים, פרסומות הטלוויזיה שלנו, ומפרסומות בתיבת הדואר שלנו. אימפוטנציה, גודל הפין, חרדת ביצוע, ואינטימיות מינית הן כולן בעיות עתיקות, אשר עד לכמה השנים האחרונות נשמרו בסודיות ולא נידונו. למרות זאת, עם הכניסה של טכניקות חדשות והצורך החשוב של עשיית רווח הקשיים האלו נוצלו בכל ההיבטים של החברה, מפאת מהפוטנציאל היוצאת מגדר הרגיל להרווחת כסף. גברים בכל רחבי העולם חיו עם הבעיות הללו והיו אומללים מכל ההיבטים של החיים שלהם, כתוצאה מהם. זה לא מפתיע שהם מוכנים ללכת כמעט על הכול, מבחינה פיננסית ופיסית, כדי להקל על הדילמות המכריעות הללו.

החסרונות של כל השיטות הללו בדר"כ לא מקבלות מספיק חשיבות ופעמים רבות מתעלמים מהם לחלוטין. מספר גברים השתמשו בטכניקות הללו על תוצאות ראות אסון. Ahmed I. El-Sakka and Tom F. Lue לאחרונה פרסמו מאמר, עם תוצאות מחקר מרוכזות, לגבי ההשפעות האפשריות כתוצאה משימוש במוצרים הללו (1997). הם ציינו, "דווחו הרבה סיבוךים מזעזעים, כגון "debilitating silicone granuloma of the penis and scrotum, paraffinoma" של הפין ותוצאות לא מוצלחות או אפילו מטילות מום לא רק כתוצאה מהזרקות שומן אוטולוגיות אבל גם מגוון של תהליכים כירורגיים." אלה רק חלק מהסיבוכים האפשריים מסוגי הניתוחים השונים. התראות מצורפות לכל אחד ממגוון התהליכים, כירורגיים, רפואיים, צמחיים, ומכניים. ההתראות הללו כוללות הכול החל מתופעות לוואי קלות לאפשרויות של כריתה ואפילו מוות, תלויי בסוג ההליך.

סוגיות פסיכולוגיות הן גם גורם מרכזי בהחלטה של האם חולים צריכים לנסות טכניקות כלשהן. El-Sakka and Lue מתארים איך "המוטיבים של פציינטים, ציפיות ובריאות פסיכולוגית צריכים להיבדק ביסודיות, בעדיפות של פסיכולוג או פסיכיאטר המכיר את ההליך. פציינט הנמצא בדיכאון קשה, או שהוא מופרע, או נמצא במצב פסיכוטי או לא מציאותי אסור שיעבור ניתוח." זה מדגיש לא רק את החשיבות של לסנן את הפציינטים אשר לא יציבים פסיכולוגית, אבל גם עוזר לרופא המטפל להימנע מתביעות משפטיות אפשריות אם הפציינט אינו מרוצה מן התוצאה. זה גם מגביל את כמות האנשים שיורשו לעבור הליכים כאלו ועל ידי כך מגביל את האפשרויות של הפרט, דבר אשר מחזיר אותו לסיטואציית ה"ללא מוצא". כמובן שהאספקטים הפסיכולוגיים תמיד צריכים להבחן כאשר מתכוונים לבצע ניתוח. אך למרות זאת, האם ההליכים הללו שווים אז החרדה האפשרית, החמרה, ו/או סיבוךים חמורים אפשריים?

ההליכים הכירורגיים השונים כוללים, אך אינם מוגבלים ב: חיתוך של העור כאשר הרצועה המחברת נחתכת על מנת לאפשר לאיבר המין "ליפול", השתלות והעברות של שומן כאשר שומן מאזורים אחרים בגוף מושתל בתוך הפין, וכן פיצול של הרקמה הזקפתית ("corpora cavernosa") והשתלת סיליקון. כל הטכניקות הכירורגיות הללו יכולות להביא לתוצאות הרסניות כגון: התבקעות של הפצע, צלקות, שיער על הפין, התקצרות של האיבר כתוצאה מצילוק, איבר מין המצביע כלפי מטה אפילו במצב של זקפה, היווצרות של גרגירומת (ברפואה, סוג של גידול) עם העברת השומן, ספיגה מחדש ונדידה של השומן, פין עקום, גושים בפין, עיוות של הפין, וכריתה אפשרית במקרים של זיהום או בהם זרימת הדם נחסמת. בנוסף, כמו בכל ניתוח אפשרות של סיבוך שלתהליך ההרדמה היא גם גורם. התוצאות שמתקבלות כתוצאה מניתוח הן מעורבבות ופציינטים רבים לא מקבלים שום תוספת באורך. ההיקף בדר"כ גדל באזורים בהם הושתל השומן, אבל האורך אינו מושפע וחתך גדול לאורך הפין הוא הכרחי. פיצול של הרקמה הזקפתית ("corpora cavernosa") והשתלת סיליקון יכולה לגרום לכל הקשיים המוזכרים למעלה.

סוגים נוספים של טיפולים חלופיים מוצעים לפרט במקרה והם אינם יכולים לעבור ניתוח, או אינם שוקלים את האפשרות. אלה כוללים מכשירים מכניים כגון המשאבה לפין וכן משקולות. המשאבה הפינלית זה מכשיר אשר מולבש מעל לפין ויוצא ואקום מסביבו כך שדם מוזרם בכוח לרקמות הזקפתיות. על ידי הרחבה של הרקמות שבפין בכוח, כתוצאה משימוש בואקום, איבר המין נאלץ להימתח ומכך להתמלא על ידי שאיבה של דם אל מרחבי הדם והוורידים. למרות זאת, כל שימוש לא תקין של המכשיר הזה יכול לגרום לעיוותים חמורים, שבירה של נימים וורידים, ואפילו פריצה של תאי הדם העשויים להתרחבות של הרקמה הזקפתית ("corpora cavernosa"). התוספות משתנות מאדם לאדם ושימוש מתמשך וכן אחסון הם דברים הכרחיים. השימוש במכשיר נעשה לפני פעילות מינית על מנת להשיג זקפה; אבל, מצוין שקיימת האפשרות של השגת זקפה ללא המכשיר לאחר שימוש מתמשך. מה שזה אומר זה שממש לפני קיום יחסי מין עם בת הזוג שלו, הגבר חייב להוציא את המשאבה, לשים אותה מעל הפין, ואז לאחר קבלת זקפה בעזרתה להוריד את המשאבה ולעסוק בפעילות המינית שלו. זה יכול להיות מביך ומסורבל לגבר ולבת זוגתו. מחירים עבור המכשיר הזה יכולים לנוע בין 150$ עד ל-500$ ואף יותר, תלויי בסוג המכשיר וכן מאיפה הוא נרכש.

מכשיר מכני נוסף בו עושים שימוש להגברה של הפין הוא המשקולות. זהו מכשיר יחסית לא יקר, אשר עושה שימוש במשקולות במשקל שונה (בהתאם לסיבולת של הפרט למשקל המופעל) המחוברים ללולאה אותה קושרים סביב הפין ממש מתחת לבלוטות הפין (הראש/הפטרייה). המכשיר נשאר תלוי על הפין למשך פרק זמן מסוים, בשימוש יומי, על מנת לאפשר למשקולות למתוח את הרצועה המחברת ואת הרקמה הזקפתית. אבל, המכשיר הזה יכול לגרום לבעיות בבלוטות של הפין, כתוצאה מקטיעה אפשרית של זרימת הדם לפין. אם המכשיר נשאר על הפין לפרקי זמן ארוכים הבלוטות מקבלות זרימת דם מוגבלת דבר זה יכול לגרום לקבלת נמק ברקמה ולבטל את הרגישות בבלוטות. בדר"כ שימוש במכשיר זה נעשה לאחר טכניקות כירורגיות שונות, באופן מוגבל, על מנת לעזור במתיחת הרקמה אשר הוגדלה בניתוח. שימוש יתר במכשיר זה עלול לגרום לבלוטות לשתפי דם ודלקות, וגם למחלת עצבים אשר נגרמת כתוצאה מהגבלת זרימת הדם לרקמות העצבים. כל הנ"ל יכולים להביא למוות של רקמות, התכייבות, זיהום, ואיבוד של הרקמה (Martini, 1998), הבלוטות.

טיפול בעזרת הזרקות לפין עושה שימוש במזרק בדומה לזה של חולי סכרת על מנת להזריק תרופה לרקמה הזקפתית ("Corpora Cavernosa"), אשר פועלת על הרקמה השרירית החלקה ומאפשרת זקפה. זה יכול להיות כואב כתוצאה מן הזריקות ועולה בסביבות 20$ עד 25$ לזריקה. הזריקה נעשית ממש לפני קיום יחסי מין ויכולה להיות חלק מן החוויה האינטימית. תרופות כגון ויאגרה (Viagra) ו-וסומקס (Vesomax) הן תרופות הנלקחות אוראלית אשר מאפשרות לפין להיות זקוף, אבל הן אינן מגבירות את גודל הפין או את החשק המיני ומשומשות בעיקר לבעיות זקפה (אימפוטנציה). וויאגרה מציינת תופעות לוואי אפשריות הכוללות כאבי ראש, אדמומיות, ובעיות בראייה. בנוסף, ויאגרה לא יכולה להלקח בשילוב עם תרופה חנקנית אחרת, מפאת העובדה שהגוף משתמש בשניהם לאופן דומה והאפקט הסינרגיסטי יכול להזיק פיסית. וסומאקס (Vesomax) מבטא תופעות לוואי אפשריות של טכיקרדיה (מהירות הלב), סחרחורות, דלקת האף, וכן לחץ דם נמוך. טיפולים צמחיים טבעיים הכוללים שימוש של "Yohimbehe", אשר מורכב מקליפה של עץ דרום אמריקאי גורם לתופעות לוואי בדומה לאלה של ויאגרה.

שימוש בטיפול החלפת טסטוסטרון ("testosterone replacement") יכול להוריד אימפוטנציה, אם הבעיה נגרמת כתוצאה ממחסור בהורמון. אבל למרות זאת, טיפול בטסטוסטרון יכול להשפיע על הלב, הכליות, הכבד, ובלוטת הערמנית באופן חמור. טיפול בהורמון גדילה הוא מאוד יקר וצריך להזריק אותו אל השומן שמסביב לבטן. טיפול בהורמון גדילה לא הראה שיפור בבעיות זיקפה (אימפוטנציה) וכן השפעות רציניות עלולות להופיע כתוצאה משימוש ממושך. אף אחד מאלה לא הראה כמגדיל את גודל הפין את אורכו או היקפו ושניהם יכולים להיות יקרים ביותר וכן אסורים לשימוש אלא במרשם רופא. בנוסף, שימוש ממושך בטסטוסטרון עלול לגרום להתכווצות של האשכים, כתוצאה מכך שהגוף מסתגל לרמות ההורמונים החדשות.

השוואה וניגוד של התוכנית ותוצאותיה
תוכנית ההגדלה לגבר ניגשת לכל הבעיות הנ"ל עם טכניקות יותר טבעיות ולא פולשניות. התוכנית לביצוע עצמית מציעה משטר של תרגילים שונים לידיים ולשרירים על מנת לשכך את הקשיים הללו. הבעיה של חוסר זקפה (אימפוטנציה) והחשק המיני, בשלילת סיבות רפואיות, "מותקפות" על ידי כך שהלקוח מבצע תרגילי "קגל" (תרגילים לשריר הפי.סי הנקראים על שם ד"ר קגל) שונים, המכופפים הדיאפרגמה של דרכי השתן וקבוצות השרירים הצמודים, וכן עיסוי וגירוי של האשכים על בסיס יומי. תוצאות של מדגם מצביעות על כך ש-90% מן האוכלוסיה הנבדקת מצאו שהחשק המיני שלהם, לאחר שימוש בתוכנית במשך 3 עד 4 שבועות, גדל משיעור של כפעם אחת לכל שבועיים ליומיומי כמו כן הם לא חוו שום בעיה להגיע לזקפה במהלך של אינטימיות מינית.

הסוגיה של אורך והיקף של איבר המין גם כן מוקלות עם התרגילים המומלצים ותוספות שונות אשר דווחו, עם ממוצע של 0.7 ס"מ באורך ו-0.3 ס"מ בהיקף כל 6 שבועות. ההבדלים נמצאו בעיקר כתוצאה ממשך הזמן שהושקע בכל יום והדבקות במשטר המומלץ. אף אחד מן המשתמשים לא היה מאוכזב מן התוכנית וחלק נדהמו מן התוצאות שלהם, בכל ההיבטים של התוכנית. חלק מן הלקוחות אשר השתתפו בסקר ניסו חלק מן האפשרויות להגדלת איבר המין אשר נזכרו בחלק הקודם, ומצאו שתוכנית ההגדלה לגבר תיקנה חלק מן העיוותים שהם חוו מן הניסיון שלהם עם אחת מהשיטות הנ"ל. לדוגמא, לקוח אחד השתמש במשאבה ולאחר חצי שנה מצא שלאיבר המין שלו יש נטייה חדה לצד בזמן זקפה. לאחר 3 חודשים בשימוש בתוכנית ההגדלה המצב הזה תוקן.

אדם אחר שהשתתף בסקר דיווח על כך שהוא ביצע ניתוח, כאשר הרצועה התומכת נחתכה, הוא מצא שאיבר המין שלו קיבל תוספת של כ-4 ס"מ באורך, שום תוספת בהיקף, והצביע לכיוון מטה אפילו במצב של זקפה. לאחר ביצוע התוכנית למשך חצי שנה האדם הזה חווה תוספת של 9 ס"מ באורך ו-3 ס"מ בהיקף; אך למרות זאת, מפאת העובדה שהרצועה התומכת נחתכה הזקפה שלו עדיין הצביע לכיוון מטה. האדם הזה גם כן דיווח שלא הייתה שום עלייה בחשק המיני שלו כתוצאה מהניתוח ושהחשק המיני שלו הוגבר לאחר השימוש בתוכנית לפעם-פעמיים ביום בניגוד לפעם אחת כל שבועיים, בממוצע. עוד היבט אשר צוין על ידי האדם הזה הוא שהשליטה המינית שלו לא הוגברה על ידי הניתוח, אבל על ידי שימוש בתרגילים שבתוכנית היא הוגברה באופן משמעותי. הפן הזה הגיע לכדי כך שהוא יכול עכשיו לעקב את השפיכה שלו בזמן קיום יחסי מין כך שהוא לא רק יכול להחזיק מעמד לפרקי זמן ארוכים יותר, אלא שהוא ציין שהוא יכול להמשיך כמה שהוא רוצה, אבל שיש לו שליטה לחוות אורגזמה חלקית ועל ידי כך לחוות יותר מאורגזמה אחת בזמן המשגל.

רגישות היא גם סוגייה בביצוע מיני וכל הקבוצות אשר השתתפו בסקר דיווחו על הגברה ברגישות לבלוטות של הפין שלהם (הראש/הפטרייה). אדם אחד אשר השתתף בסקר ציין כי הוא ניסה משקולות, משאבות, טיפולי טסטוסטרון, וכן טיפולים על ידי הורמון גדילה ללא שום תוצאות בהיקף, רגישות, או בחשק המיני וכן תוצאות מינימליות באורך, 0.7 עד 1.3 ס"מ מקסימום. האדם הזה הוא רופא ובעל קליניקת נגד הזדקנות (Anti-Aging) משלו, איפה שהאפשרויות הנ"ל היו זמינות. הוא ציין שהוא בן 65 ועם שימוש של חצי שנה בתוכנית מצא שהרגישות והחשק המיני שלו הוגברו לכדי כמו שהיו כאשר הוא היה בן נוער. הוא גם הוסיף שהורמון גדילה וטסטוסטרון, בשימוש ממושך, יכולים להביא לתופעות לוואי פיסיות לאיברים שונים בגוף.

האורך במצב הרפוי, כלומר אורך הפין כאשר הוא אינו זקוף, דווח כי הוא אחד מן הדברים הראשונים אשר מוגברים דבר אשר מקל על "חרדת מקלחת" אשר נוצרת כאשר אדם חייב להתקלח יחד עם גברים אחרים במקלחות משותפות. אדם נוסף אשר השתתף בסקר אמר שהאורך שלו במצב הרפויי גדל לכדי כ-18 ס"מ מאז שהוא התחיל עם התוכנית, האורך וההיקף שלו הוגברו מ-17 ל-21 ס"מ, והחשק המיני שלו וכן השליטה המינית גם כן הוגברו באופן משמעותי. הוא אמר, "עכשיו אני יכול לקיים יחסי מין עד שחברה שלי רוצה שאני אפסיק והתוכנית לקחה אותי לרמה חדשה בחיי המין שלי." בנוסף לכך, הוא ציין שהוא ביקר ב"מארדי גרא" ("Mardi Gras" פסטיבל שנתי המתקיים בארה"ב) בניו-אורלינס לאחרונה ושנשים זרקו חרוזים ומטבעות לעברו כדי להוריד לו את המכנסיים. הוא הביע תחושה של ביטחון-עצמי חזק וכן עלייה בטסטוסטרון.

העד האחרון הזה מבטא מספר בונוסים נוספים שתוכניות אחרות לא שהם מיומנות מינית, הגברה בביטחון העצמי, וידע על היכולת שלהם לספק את הבת זוג שלהם בכל תחומי החיים. נראה שגיל אינו משחק חשיבות באף אחד מן המקרים הנ"ל, כאשר אין נוכחות של מגבלה רפואית. הלקוחות אשר השתתפו בסקר היו בתווך הגילאים שבין 16 ל-76 וכל המשתתפים הביעו תוצאות של סיפוק רב מהתוכנית. אך למרות זאת, הסקר הזה על התוכנית סקר רק את אלו אשר נמצאים בתוכנית בזמן ביצוע הסקר, ואינו כולל אף אחד אשר עזב את התוכנית. דווח על כך שקצב הפורשים מן התוכנית פחת ושהתלונות המגיעות בדר"כ קשורות ללקוחות שאינם דבקים בביצוע התוכנית על בסיס יומי, כפי הוסבר.

המדגם
המדגם הזה נעשה במשך תקופה של 3 שבועות וכלל דגימה של אוכלוסיית גברים אשר משתמשים בתוכנית בזמן ביצוע הסקר ואשר משתמשים בשירותי התמיכה, אשר מקושרים עם התוכנית. הקבוצה שנדגמה כללה 62 גברים בגילאים שונים, בתווך של 16 עד 76, עם רקעים שונים, זמנים שונים אשר הושקעו בביצוע התוכנית בכל יום, התוצאות הנבדלות אחת מן השנייה עם שימוש בתוכנית. הפרמטרים שנסקרו הם: גיל, אורך והיקף של הפין לפני שימוש בתוכנית, אורך והיקף של הפין בזמן ביצוע הסקר, משך השימוש בתוכנית, משך ביצוע התרגילים ביום, חשק מיני לפני תחילת התוכנית, חשק מיני בזמן ביצוע הסקר, שליטה מינית לפני השימוש בתוכנית, שליטה מינית בזמן ביצוע המדגם, ביטחון מיני לפני השימוש בתוכנית, ביטחון מיני בזמן ביצוע המדגם (בהקשר לביטחון עצמי אישי של כל אחד ואחד).

בנוסף למידע העובדתי של מדידות מעשיות המידע הנוסף אשר צוין הינו סובייקטיבי בהקשר להבנה של כל פרט לדחף המיני של עצמו, שליטה, וביטחון עצמי. המידע הסובייקטיבי אינו נחשב כבלתי אמין, מפאת הגישה של התוכנית לכל אחד מן ההיבטים הללו הנחשבים כעניינים עקרוניים לכל אדם ואדם. למרות שאלה הן הרגשות סובייקטיביות של המשתתפים, הן כן מראות את ההשפעות האישיות שכל אחד חווה כתוצאה משימוש בתוכנית.

הקבוצה הנדגמת נבחרה באקראי בזמנים שונים במהלך היום ובערב. המידע על הקבוצה הנדגמת הזו מבטא את הנסיון שלהם עם תוכנית ההגדלה ואבחון של התוכנית בעזרת הקבוצה הזו. אי-יכולת לכלול אוכלוסיות נוספות וכן להגביר את כמות הנדגמים היא מגבלה של המדגם הזה. מידע מקבוצת המדגם הזאת נקשר ביחד ומוצג כדי למצוא ממוצאים, דרכים, הבדלים, וסטית תקן מן השאלות של המדגם, הכוללת מידע סטטיסטי נוסף. החישובים הסטטיסטיים הללו הוכנסו לתוך תרשים לשם השוואה בין קבוצת האוכלוסייה הנדגמת.

המידע נאסף באופן הבא: גיל בשנים, אורך והיקף קודמים באינצ'ים (1 אינץ' = 2.6 ס"מ), אורך והיקף עכשוויים, באינצ'ים, זמן אשר הושקע בתוכנים ביום בדקות, דחף מיני לפני ועכשיו (עם סקאלה של 1 עד 10, כאשר אחד הוא הפחות ביותר ו-10 הוא הגדול ביותר), שליטה מינית לפני ועכשיו (עם סקאלה של 1 עד 10, כאשר אחד הוא הפחות ביותר ו-10 הוא הגדול ביותר), וביטחון מיני לפני ועכשיו (עם סקאלה של 1 עד 10, כאשר אחד הוא הפחות ביותר ו-10 הוא הגדול ביותר). המידע מוצג כך שכל אחד מן הנדגמים מופיע כמספר ומקוטלג בהתאם, עם המידע שלהם בהמשך.

מספר
הנדגם
גיל אורך
קודם
אורך
עכשוי
היקף
קודם
היקף
עכשוי
זמן
הביצוע
סקאלת
החשק המיני
סקאלת
החשק המיני
סקאלת
השליטה המינית
סקאלת
השליטה המינית
סקאלת הביטחון
העצמי המיני
סקאלת הביטחון
העצמי המיני
תקופת השימוש
בתוכנית
1 20 6.8 8.5 4.5 6.0 40 2 10 3 10 3 10 90
2 55 5.75 6 4.75 5 60 6 6 10 10 10 10 21
3 32 5.75 6.5 5 5.25 90 6 8 4 6 6 8 34
4 22 6 6.5 5 5.5 60 10 10 5 8 5 6.5 105
5 34 6 7.75 5 5.5 60 2 6 2 6 2 6 28
6 16 6.8 8.4 3.3 6.2 45 10 10 2 8 3 9 38
7 20 6.8 8.5 3.5 6.5 50 2 10 3 10 3 10 224
8 29 7.5 11 6 7.25 50 2 10 4 10 5 10 196
9 65 6 6.5 5 5.5 40 2 10 3 10 4 10 84
10 61 6 6.75 5 5.5 60 2 10 2 8 2 6 30
11 43 5.75 6.5 5 5.5 30 9 10 5 7 2 10 21
12 57 5 6 4.25 5 45 2 8 2 8 3 7 60
13 42 6.25 6.75 5 5.25 40 2 8 2 8 4 8 45
14 19 5.5 6 4.5 5 30 10 10 4 8 3 7 40
15 62 6.25 7 5 5.5 45 1 8 3 10 6 8 50
16 34 5.5 6.3 5 5.4 40 6 8 1 5 3 6 245
17 31 5.75 6.75 4.75 5.25 30 5 7 4 8 5 9 35
18 24 6 6.25 5 5.25 40 8 8 8 8 7 9 21
19 18 5.5 6 5 5.25 45 10 10 5 7 5 7 28
20 21 6.25 6.75 5.25 5.5 60 10 10 6 8 6 9 40
21 59 4.75 5.25 3 4 45 2 10 10 10 2 10 60
22 66 6 6.75 5.25 5.75 30 1 10 10 10 5 10 90
23 47 7 7.5 5 5.25 50 5 7 8 8 7 8 21
24 53 6 6.25 5.25 5.25 30 2 5 7 8 8 9 45
25 76 5.75 6.5 5 5.5 50 1 8 7 9 4 10 90
26 49 4 4.5 3.75 4.25 75 1 10 1 8 1 6 35
27 51 5 6 4.5 5.25 60 1 7 5 7 6 9 120
28 45 5.5 6.25 6 6.25 45 2 6 1 6 2 8 50
29 65 4 4.25 3.5 3.75 30 1 6 8 8 2 5 30
30 30 6 6.25 5 5.25 30 8 10 10 10 6 10 40
31 22 5.5 6 5 5.5 50 10 10 7 10 6 10 60
מספר
הנדגם
גיל אורך
קודם
אורך
עכשוי
היקף
קודם
היקף
עכשוי
זמן
הביצוע
סקאלת
החשק המיני
סקאלת
החשק המיני
סקאלת
השליטה המינית
סקאלת
השליטה המינית
סקאלת הביטחון
העצמי המיני
סקאלת הביטחון
העצמי המיני
תקופת השימוש
בתוכנית
32 19 5.25 5.5 4.5 4.75 40 10 10 4 6 6 8 35
33 25 5.5 6.25 4.5 5 30 10 10 5 7 4 6 55
34 56 7 7.25 5 5.25 30 1 10 7 8 5 7 40
35 41 6.5 7 5 5.25 40 4 8 6 8 6 8 50
36 63 5 5.75 4 4.5 45 1 10 8 10 4 10 75
37 57 5.5 6 4.5 4.75 30 1 10 7 9 2 6 60
38 21 6.25 6.5 4.75 5.25 50 10 10 5 8 6 10 45
39 27 3 3.75 3 3.5 60 10 10 1 8 1 6 30
40 44 7 8 5.25 5.75 45 2 8 8 10 8 10 75
41 18 6.5 6.75 5.25 5.5 30 10 10 10 10 6 10 30
42 25 4 5 3 3.5 90 10 10 5 10 1 6 35
43 31 2.75 3.25 4 4.25 60 6 10 0 6 0 6 45
44 54 5 6.75 5 5.75 45 2 7 0 0 4 7 147
45 60 5 7 5 6 50 1 9 6 9 4 10 230
46 33 6.25 6.5 5.25 5.5 35 10 10 4 6 4 6 25
47 35 7 7.5 3.5 4.5 45 8 10 6 8 3 10 53
48 32 6.75 8.25 5.5 6.25 45 10 10 10 10 8 10 212
49 26 5.75 6.25 5 5.25 40 10 10 6 8 6 8 45
50 24 5 6 4 4.5 30 10 10 4 9 4 10 100
51 58 6 6.75 5 5.5 20 2 10 6 10 7 10 90
52 66 4.5 6 4.75 5.5 30 1 10 7 9 4 10 140
53 57 5.25 7.25 4.25 5.25 60 2 10 8 10 5 10 190
54 43 6.5 7.25 5 5.5 50 2 8 8 10 6 10 65
55 41 4.75 5 4 4.5 40 5 8 6 8 4 6 21
56 19 6 6.5 4.75 5 45 10 10 2 6 5 8 40
57 55 3.5 4.75 3.5 4.5 30 1 10 1 8 0 6 65
58 63 6.5 7.5 4 5.25 60 1 8 8 10 5 10 53
59 18 5.5 7 4 5 30 10 10 0 10 2 10 70
60 33 5.25 6 3 4 45 8 10 8 10 4 8 35
61 38 7.25 7.75 5.25 5.75 35 6 8 6 8 6 8 35
62 41 6.75 7.75 5.5 6 45 3 6 8 10 4 10 60

מסקנות
המידע הסטטיסטי מראה שבממוצע גבר שהוא כבן 40 שנים המתחיל בביצוע התוכנית למשך זמן ממוצע של כ-70 יום ומבצע את התוכנית כ-45 דקות בכל יום הוא אמור לראות הגברה באורך הפין שלו בכ-2.5 ס"מ בממוצע וכן העלאה בהיקף בכ-1.3 עד 2 ס"מ. בנוסף, הדחף המיני של הגבר הזה יגבר כמעט פי-שתיים ממה שהוא היה לפני והשליטה המינית שלו אמורה לגבור בערך באותה המידה. המשתנה של ביטחון עצמי מיני גם כן הראה הכפלה ממוצעת באפקט בשימוש בתוכנית הזאת.

כל הנדגמים הראו הגברה בכל אחד מן המשתנים לרמות שונות ושניים מהם ציינו שמשתנה אחד, לכל אחד מהם, בלתי ניתן ליישום לסגנון החיים שלהם ובגלל זה אינם היו יכולים לספק תשובה לחלק הספציפי הזה של הסקר. אך למרות זאת, הם הראו תוספות בכל ההיבטים האחרים של המדגם והיו מרוצים ביותר עם התוצאות שהתקבלו. כל הגברים הנדגמים ציינו שהם מרוצים מן התוצאות שלהם ושהם מתכוונים להמשיך עם התוכנית, על מנת להגיע לתוצאות אותן הם רוצים. כל אדם אשר נדגם חווה תוצאות שונות בהיבטים שהם חיפשו, כמו כן היו להם היבטים שונים בתוכנית שהם התעניינו בהם יותר ורצו להשיג תוצאות מקסימליות בהם. אך למרות זאת, כל המשתתפים היו מעוניינים בהגברת האורך והעובי של איבר המין, אבל חלק התעניינו יותר באורך מפאת כך שכבר היה להם (לפי דעתם) עובי מספק. בנוסף, כל אחד מן הנדגמים ציין הגברה באורך ובהיקף במצב הרפוי, אשר לא הוכלל ולא נדגם לשם קבלת נתונים. כמו כן הם ציינו שהשותפים המיניים שלהם היו מאוד מרוצים מן התוצאות אותן הם השיגו.

אחד מן הגברים אשר נדגמו ציין קשיים שהיו לו בשינה על הבטן שלו, מפאת העובדה שההגברה בגודל של הפין שלו במצב הרפוי הייתה כל-כך משמעותית שהוא התגלגל על הפין שלו בלילה ועצם האגן ("pelvic bone") שלו צבטה את הפין שלו. בנוסף הוא ציין שהוא היה רגיל ללבוש מכנסיים ללא תחתונים ושהוא קיבל מבטים והערות לגבי הגודל שלו עד לנקודה של מבוכה. הילכך, הוא התחיל ללבוש תחתונים, על מנת להגביל את הסיטואציה הזאת. בנוסף הוא ציין שכאשר הוא אינו לבש תחתונים, במיוחד עם מכנסי ג'ינס, שכתוצאה מההגברה בגודל הרפוי שהפין שלו גורה כתוצאה מן החיכוח. לבסוף, הוא חווה הערות של גברים אחרים כאשר הוא עשה שימוש במשתנות של שירותי הגברים, גברים מסויימים שאלו אותו אם הם יכלו להחזיק את הפין שלו, דבר אשר גרם לו למבוכה. אך למרות זאת, רק אחד מן הנדגמים ציין את הנ"ל והאורך שלו במצב הרפוי היה 20 ס"מ+, והאורך שלו במצב הזקוף היה 28 ס"מ בהשוואה ל-19 ס"מ שהיו לו לפני. הנבדק ציין שהוא מתכוון להמשיך להשתמש בתוכנית עם כוונה של להגיע לגודל אפשרי של 32 עד 35 ס"מ באורך, או כאפשרות רק להשתמש בתוכנית ברמה תחזוקתית על מנת לשמור על התוצאות אליהן הגיע בזמן ביצוע המדגם.

לא היו שום תלונות נוספות מאף אחד מהנבדקים האחרים ואחד מן הגברים שנדגמו השתמש במכשירים אחרים אשר גרמו לפין שלו לנטייה קבוע דבר אשר הסב לא אי נוחות. אך למרות זאת, מאז השימוש בתוכנית ההגדלה הנטייה הזאת הוקלה באופן משמעותי, בנוסף להגברה באורך ובהיקף של הפין שלו. הנבדק הזה היה מרוצה ביותר מן התוצאות שלו, לבינתיים, ומהתופעת לוואי הבלתי צפויה שהוא חווה שהעקמומיות שלו נעלמה.

תוצאות המדגם לא מראות שום תוצאות שליליות אמיתיות, אלא אפילו הקלה של קשיים קודמים בכל ההיבטים, ויכולת של המשתמש להגיע לכל התוצאות המתבקשות על ידי שימוש ממושך בתוכנית ההגדלה. המידע הסטטיסטי אשר הושג כתוצאה משימוש בתוצאות המדגם תומך במסקנה הזאת. אך למרות זאת, כפי שצוין לפני, המדגם הזה מוגבל ל-62 משתתפים אשר השתמשו בתוכנית בזמן ביצוע המדגם ואינו כולל גברים שהיו אפשרית לא מרוצים כתוצאה מן השימוש בתוכנית, או הסיבה שבגללה הם לא אולי לא היו מרוצים. בנוסף לכך, המידע הסטטיסטי מן המדגם מראה שמשך השימוש בתוכנית כל יום וכמות הימים הם גורמים, בשילוב עם הרכב פיסיולוגי של כל פרט, בתוצאות אשר הושגו על ידי המשתתפים והזמן שלקח להגיע לתוצאות האלו. שום נזק לאיבר המין או לאשכים נמצא אצל אף אחד מן המשתתפים בסקר.

נראה שגיל אינו מהווה גורם בתוצאות שהושגו, רק משך השימוש ביום והכמות הימים בשימוש התוכנית. אך למרות זאת, כתוצאה מן האפקט הפיסיולוגי שגוף צעיר יותר הוא יותר גמיש ונוח לעיצוב, בנוסף לרמות טסטוסטרון גבוהות במיוחד בדם, הדבר הזה יכול אפשרי להשפיע על המהירות בה התוצאות הרצויות מושגות. זה קורה כתוצאה מכך שהרצועה המחברת יכולה להימתח בקלות יותר בגבר צעיר יותר והרקמה הזקפתית ("corpora cavernosa") גם כן אמורה להחלים ולהימתח מהר יותר. בנוסף, גברים ברמות הגיל הגבוהות יותר, בשנות ה-60 וה-70, לא מצאו שום בעיה בהשגת התוצאות או בשימוש בתוכנית, אבל צוין שמתיחות היוו חלק הכרחי בתוכנית עבורם.

ביבליוגרפיה (באנגלית)

Agur, Anne M.R., "Grant's Atlas of Anatomy". Baltimore: Williams and Wilkins, 1991.

Berne, Robert M., Levy,; Matthew N., Koeppen, Bruce M., and Stanton, Bruce A., "Physiology Fourth Edition". St. Louis: Mosby, Inc., 1998.

El-Sakka, Ahmed I. and Lue, Tom F., "Penile Augmentation: Myths and Realities". Urology International. Feb. '97.

Finger, W.W., Lund, M., and Slagle, M.A., "Medications that may Contribute to Sexual Disorders: a Guide to Assessment and treatment in Family Practice". Journal of Family Practice. 1997: 44 (1): 33-43.

Lidz, Theodore, "The Person His and Her Development Throughout the Lifecycle". New York: Basic Books, 1983.

Lue, T.F., "Physiology of Penile Erection and Pathophysiology of Erectile Dysfunction and Priapism". Campbell's Urology. 7th ed. 1998: 1157-79.

Mader, Sylvia S., "Introduction to Biology". Dubuque: Wm. C. Brown Communications, Inc., 1994. Martini, Frederic H., "Fundamentals of Anatomy & Physiology". London: Prentice Hall, 1998.

Martini, Frederic H., "Fundamentals of Anatomy & Physiology". London: Prentice Hall, 1998.

Masters, W. and Johnson, V., "Human Sexual Response". Boston: Little & Brown, 1966.

Miller, Thomas A., "Diagnostic Evaluation of Erectile Dysfunction". American Family Physician. Jan. 2000: Vol. 61 (1) 95-104.

 
© 2008, NaturalPE.co.il, כל הזכויות שמורות.


הבהרה: המידע אשר מופיע באתר זה איננו מהווה עצה רפואית, והוא אינו מיועד לאבחן או לטפל בבעיה רפואית כלשהי. המידע אשר מופיע באתר זה מבוסס על ניסיון אישי, מחקר מעמיק בתחום, וניסיונם של מאות אלפי גברים אשר עשו שימוש בשיטות אלו. במידה והינך סובל מבעיה רפואית כלשהי עליך לפנות לרופא לקבלת הטיפול המתאים.

אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן האתר ללא קבלת הסכמתה של החברה, בכתב ומראש.
"NaturalPE.co.il" והלוגו של "NaturalPE.co.il" הינם סימני המסחר של החברה בלבד - אין לעשות בהם שימוש ללא הסכמתה בכתב ומראש.

האתר מותאם הן ל- Internet Explorer והן ל- Firefox, ומומלץ לצפייה ברזולוציה של 800x600 לפחות.